Dlaczego warto sięgać po płatki owsiane?

Dlaczego warto sięgać po płatki owsiane?

 

Najlepsze śniadanie to płatki owsiane z mlekiem lub jogurtem i ulubionymi dodatkami – to bardzo modna formułka wygłaszana przez większość dietetyków. Posiłkują się nią także trenerzy personalni i inni specjaliści od zdrowego żywienia. Zapytani o to, dlaczego właśnie te płatki zbożowe są tak cenione, dowiemy się że są: zdrowe, lekkostrawne i bardzo pożywne. Jednak to nie jedyne pozytywne aspekty ich spożywania. Dowiedz się dlaczego jeszcze warto sięgać po płatki owsiane.

 

Płatki owsiane – ich właściwości prozdrowotne

Ten rodzaj płatków jest bogaty w magnez i witaminę B. Dzięki temu śniadanie z ich wykorzystaniem świetnie wpłynie na nasz nastrój. Poprawi koncentrację i pomoże w zbudowaniu uwagi. Rozjaśni nasze myśli i ułatwi zapamiętywanie.

Płatki owsiane to również naturalne źródło cennego błonnika pokarmowego. Ten składnik jest niezwykle ważny dla naszego ustroju z kilku względów:

  • wspiera oczyszczanie organizmu ze szkodliwych produktów przemiany materii;
  • usprawnia procesy trawienne;
  • zapobiega odkładaniu złego cholesterolu;
  • przeciwdziała chorobom układu pokarmowego;
  • zmniejsza ryzyko wystąpienia nowotworu okrężnicy.

Ten typ płatków warto spożywać również wtedy, gdy się odchudzamy. Zapobiegają one napadom wilczego głodu oraz sycą nas na długo, stopniowo uwalniając energię.

 

 

Płatki owsiane – dobre dla urody

Płatki owsiane warto spożywać nie tylko ze względów zdrowotnych. Sprzyjają one również naszemu dbaniu o wygląd. Ze względu na naturalną zawartość wielu cennych składników, jak witaminy czy antyoksydanty, możemy dzięki nim skutecznie opóźnić proces starzenia skóry. Poza tym płatki owsiane posiadają zdolność łagodzenia stanów zapalnych i podrażnień. Chronią skórę przed przesuszeniem.

 

Słowem podsumowania – ten rodzaj płatków służy naszemu zdrowiu, a także pomaga dbać o urodę. Aby móc się poznać te wszystkie korzystne dla nas właściwości płatków owsianych, musimy zwrócić uwagę na ich rodzaj. W sprzedaży znajdziemy bowiem zwykłe oraz błyskawiczne płatki owsiane. Więcej cennych składników posiadają te pierwsze.